českyenglishdeutsch

Liberec a okolí - Hotel PRAHA

Liberec a okolí – Hotel PRAHA

Střediskem kultury, sportu a zábavy je město Liberec.

Při toulkách libereckým krajem najdete celou řadu zajímavých památek – zámek Sychrov, Frýdlant a také významné stavby lidové architektury.

Krkonoše a Jizerské hory mají výborné podmínky pro realizaci zimních sportů, zejména sjezdového a běžeckého lyžování. Milovníci přírody si zde však přijdou na své i v letních měsících – v okolí je mnoho rozhleden, Panská skála a Prácheň. Symbolem kraje je vysílací věž na hoře Ještěd.

Samotné město Liberec skýtá řadu nezapomenutelných zážitků : návštěvou Lidových sadů a Zoologické zahrady můžete začít! Určitě Vás nezklame ani Botanická zahrada. Když se poté procházkou Masarykovou ulicí, kde budete míjet staré luxusní vily první republiky, dostanete se až do Severočeského muzea. Poté už se jen stačí přehoupnout přes Husovu třídu do Galerie – a volným krokem přejít z historie do současného ruchu velkoměsta se spoustou moderních lákadel !

Pokud se vydáte do Českého Ráje, naleznete zříceninu hradu Trosky, zámky Hrubý Rohozec, Hrubou Skálu nebo Valdštejn. Za návštěvu určitě stojí také skalní město v Českém Ráji, které se snaží o zápis do chráněných památek UNESCO jako přírodní a kulturní skvost.

Pro cykloturisty je v libereckém kraji vyznačeno přes 1800 km tras.

NABÍDKA SPORTOVNÍHO A KULTURNÍHO VYŽITÍ

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA LIBEREC

BOTANICKÁ ZAHRADA LIBEREC

ZÁBAVNÍ CENTRUM BABYLON – LIBEREC Aquapark, IQ park + labyrint, lunapark, golfový simulátor, bowling, XD Theater, lasershot, casino, wellness, obchody a restaurace.

HRADY A ZÁMKY V ČESKÉM RÁJI

ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC

HRAD VALDŠTEJN

ZÁMEK SYCHROV

HRUBÁ SKÁLA

ZŘÍCENINA HRADU TROSKY

PANTHEON MALÁ SKÁLA

PRACHOVSKÉ SKÁLY

BOZKOVSKÉ DOLOMITOVÉ JESKYNĚ

HRAD KOST

LOVECKÝ ZÁMEK HUMPRECHT – SOBOTKA

ZŘÍCENINA HRADU FRÝDŠTEJN

Odkazy


KLIDNÉ ZÁZEMÍ V CENTRU MĚSTA »

KLID A POHODA UPROSTŘED RUŠNÉHO MĚSTA – TO VŠE NABÍZÍ HOTEL PRAHA LIBEREC. V samém centru města Liberce naleznete oázu klidu, navíc na dosah všem večerním radovánkám i nákupním výletům!

 »

Lyžování v Liberci Pokud se vypravíte na ještědské sjezdovky, či se rozhodnete pro běžecké tratě v Jizerských horách, vždy Vám poskytneme maximální pohodlí a relax během Vašich sportovních akcí !

Rezervace, informace

Městské informační centrum Liberec